سفارش تبلیغ
صبا

حرف های قشنگ

فتوای جنجالی بوسه دختران و پسران؟؟

((این مطلب از ایمیلی که به من فرستاده شده جمع آوری شده است.ممکن است واقعیت نداشته باشد.خواندن این مطالب می تواند ما را با دشمنان اسلام آشنا تر کند...)

فتوای جدید یک متفکر اسلامی به نام "جمال البنا" از کشور مصر در خصوص حلال بودن بوسه بین دختران و پسران جوان" در اماکن عمومی بحث و جدال گسترده ای را در بین مجامع علمی و دینی مصر ایجاد کرده است.یکی از بزرگان دانشگاه الازهر و رئیس سابق بخش فتوای این دانشگاه بوده است به شدت به البنا اعتراض کرده و گفت: این گفتار سبب نشر فحشا و مسائلی کنترل ناپذیری خواهد شد... .
به گزارش العربیه؛ "البنا" درباره جواز حلیت بوسه بین دختران و پسران جوان در شبکه ماهواره ای الساعه با بیان این دلیل فتوا داد که، (بوسه بین دختران و پسرانی که با یکدیگر ازدواج نکرده اند) از سستی بشر است. در اسلام این مسئله ضمن "اشتباهات" وارد شده است. این اشتباهات، گناهان کوچکی هستند که با کارهای نیک از بین می روند.
وی همچنین به با اشاره به فتوای خود به العربیه گفت: به ما واجب است که نسبت به واقعیتی امکان تجاهل به ان در این عصر فعلی نیست شناخت پیدا کنیم. در واقعیت این عصر کنونی، بسیاری از دختران پسران جوان توانایی ازدواج را ندارند. این درحالی است که آنان در شرایطی هستند که بسیاری از عوامل خارجی که باعث تحریک غریزه جنسی می شود بر ایشان سایه گسترانده است. غریزه جنسی ای که خداوند در انسان بنا نهاده است.
وی مدعی شد: ما نباید این مشکل را دست کم بگیریم و کوچک بدانیم. فلا یکلف الله نفسا إلا وسعها، و این فتوا به معنای دعوت به فساد نیست. البنا همچنین بالا رفتن سن ازدواج، زیاد شدن مشکلات آن و بیکاری را از مسائلی عنوان کرد که باعث این گناهان کوچک مثل بوسه زدن است، می شود.
برخی از علمای الازهر البنا را متهم به انتشار فحشا از طریق این فتوا کرده و خواستار برگشت وی از این نظر شده اند. جمال قطب که یکی از بزرگان دانشگاه الازهر و رئیس سابق بخش فتوای این دانشگاه بوده است به شدت به البنا اعتراض کرده و گفت: این گفتار سبب نشر فحشا و مسائلی کنترل ناپذیری خواهد شد.
گفتنی است صدور فتاوی جنجال برانگیز از سوی مرکز الازهر که عمدتا با قصد سازگاری بین دین و دنیای جدید صورت می گیرد، اخیرا افزایش خاصی پیدا کرده است، بطور مثال اخیرا دکتر عزت عطیه استاد و رئیس بخش حدیث در دانشگاه الازهر گفته بود که برای جلوگیری از خلوت یک زن و یک مرد نامحرم در محل کار، "زن می تواند به همکار مرد خود شیر بدهد تا آنها باهم محرم شوند

 

                                             «««« این مطلب تنها برای آگاهی درج شده است»»»

 

[ شنبه 89/2/18 ] [ 11:20 صبح ] [ *ماه بانو* ] [ نظر ]

کاش می شد..

 

kebrit

کاش می شد شب ها وقتی که تنها می شویم با خدای یاس ها خلوت کنیم

کاش می شد نیمی از زمان خویش را صرف قسمت کردن شادی کنیم

کاش می شد با حرفی که چندان سبز نیست،صدف های نقره را نشکنیم

کاش می شد در میان شهر عشق،ردپای عشق را پیدا کنیم

کاش می شد با تمام جمله ها،ذره ای از عشق را معنا نمود

کاش می شد زندگی را لمس کرد

کاش وقتی آرزویی می کنیم از دل شفافمان رد شود.مرغ آبی هم از آنجا بگذرد ، حرف های قلبمان را بشنود

کاش می شد در نگاه خوب یار ، طعم تلخ زندگی را هضم کرد

کاش می شد در تمام روز ها،زندگی را قطره قطره جمع کرد

کاش می شد با صدای یار خویش،نغمه بلبل را تفسیر کرد.

کاش می شد در میان باران،با تمام عشق ها وصلت نمود

کاش من و تو دو برگ بودیم تا هنگام خزان زودتر از تو می افتادم،تا هنگامی که تو می افتی ، تو را در آغوش بگیرم

          کاش اصلا می شد تا خود خدا رفت! تا خوده خووودش..

 

lhi


[ یکشنبه 89/2/5 ] [ 5:8 عصر ] [ *ماه بانو* ] [ نظر ]